Tsubakimoto Chain Friması, 1917 de Japonyada kurulmuştur. 1923 yılında üretime başlamıştır. Şuanda 70 ülkede  faaliyet göstermektedir ve dünya çapında satışı da 700 milyon Euroyu bulmuştur. U. S. Tsubaki firması ISO 9001:2000 kalite ve  ISO 14000 Çevre sertifikalarına sahiptir.

Tsubaki ismi kalitede mükemmellik, dayanıklılık ve müşteri odaklılıkla eş anlamda düşünülmektedir. Yoğun olarak devam eden araştırma geliştirme çalışmaları değişen Pazar ihtiyaçlarını belirlemede lider haline getirerek, var olan taleplerin en kısa sürede tedariğine imkan yaratmaktadır. Tsubaki Zincirleri

Dünya çapında gelişen yenilikçi teknolojiler doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden devam eden marka, ulusal ve uluslar arası arenada her zaman yerini almıştır. 21. Yüzyılın beraberinde getirdiği mücadeleci endüstrisinde en iyi değer katan marka olma imajını korumaya çalışan marka, müşteri odaklı olmaya devam etmektedir.

Kendi yapısı içerisinde geliştirdikleri, son kullanıcılara çözüm alternatifleri getiren ürünleri, kendinden yağlama sistemli zincir, paslanmaya dayanıklı zincirler gibi ürünler her zaman kullanılan ürünleridir. Yiyecek paketleme, forklift kamyonlarında, motorsikletlerde, konveyorlarde ve birçok diğer uygulama alanlarında kullanılan  Tsubaki zincirleri maximum güç sağlamaktadır.

U.S. Tsubaki Power Transmission Zincir
301 E. Marquardt Dr. Wheeling, IL 60090 USA
Phone: (847) 459-9500
Fax: (847) 459-9515
Web: www.ustsubaki.com