Rulman

Timken Rulman Bearing

Timken Rulman Bearing

100 yılı aşkın süredir Timken, çeşitlilik arzeden endüstrilerde ve Pazar segmentlerinde değer yaratma konusuna odaklanmıştır. Timken, uzay teknolojisi, madencilik, medikal sektöründen,  otomotiv sektörüne kadar her alanda çeşitli sürtünme yönetimi ve güç iletimi çözümlemeleri yaratmış ve kullanmıştır. 1899 yılında kuruluşundan beri sürekli ve istikrarlı gelişme sağlamıştır. Timkenin iş ilişkisinin merkezinde müşterilerinin problemleriyle yakından ilgilenip çözüm bulmak yer almaktadır

TIMKEN Rulman; 2003 yılında bünyesine dahil etmiş olduğu Torrington, Nadella ve Fafnir markaları ile ürün gamını ciddi oranda genişletmiştir.

Timken RulmanTimkenin kurucusu Henry Timken, ağır yük vagonlarında sert devirlerin olduğunu fark etmiş ve bu problemi çözmek için hem radyal yük alan hem de eksenel yük alan konik makaralı rulmanların dizaynını yapmış ve uygulamaya geçirmiştir. Bu patentli dizayn birçok müşterinin yararına olmuştur. İlk olarak, sert devirler yerini daha yumuşak hareketlere bırakmış, bakım ve yedek parça maliyetleri azalmıştır.

Kullanılan Timken rulmanlar, vagonun ömrünü de uzatmıştır. Sonuç olarak, vagonların daha yumuşak ve iyi dönmesi yükün azalmasına yardımcı olmuştur ve bu sayede Timken müşterilerinin yararına çalışmıştır.  Kısa zamanda Henry Timken bu uygulamanın çeşitli konik makaralı rulmanlarda kullanılabileceğini anlamış ve bu yönde oğullarıyla beraber çalışmalar yapmıştır. Sonunda, Timken, Timken Roller Bearing and Axle Company adıyla kendini geliştirmiş ve bugünkü başarısına imza atmıştır. 

Timken Bearings vizyonu, müşterilerinin performansını artırmak, ve bunu yaparken de merkezinde  etik değerleri, kaliteyi, dürüstlüğü, ileri görüşlülüğü, ve bağımsız çalışmayı bulundurmaktır.

Timken Rulmanları teknolojiyi geliştirme konusunda gösterdiği hırsıyla müşterilerinin kullandığı ürünleri daha hızlı, daha güvenli ve faydalı nasıl kullanacaklarına dair yol gösterici olmuştur.

The Timken Company
1835 Dueber Ave. SW
Canton, OH 44706-0932
(P) (330) 438-3000
(F) (330) 458-6006

reklam

Gizlilik Politikası & Yasal Uyarı

www.teknoakademi.com