1971 yılında Tokyo'da kurulan şirket THK Rulmanları adıyla kuruldu. Kurulduktan kısa bir süre sonra LM Kızak Teknolojisini geliştirdi.

Linear Hareket Kızakları 1972 yılında THK Rulman tarafından, dünyada dönme yolu temasla bu yöntemi geliştiren ilk şirket olmuştur.

110 sene önce dünyada makaralı rulman tekniği geliştirilerek, Standard kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bu dönme yoluyla temas yöntemi, hareket enerjisini depolayıp, sürtünme direncini de en az seviyeye indirerek makinaların performansını büyük önemde artırmıştır.

THK Rulmanları, önceleri çözülmesi çok zor görülen dönme yoluyla temas ile gerçekleşen lineer hareketi, kendine özgü teknolojik yöntemler kullanarak çözmüştür. Bu sayede 1972 yılında dünyada lineer hareket kızaklarını geliştiren ilk ticari şirket olmuştur. THK'nın LM Kızakları sayesinde makine araçları ve endüstriyel robotlar yoğun dikkat gerektiren işlemleri yapabilir hale gelmiştir.

THK RulmanJaponya'daki Kofu Tesisinin Kuruluşu

1977 yılında, THK'nın Kofu Tesisi ? ilk geniş ölçekli LM Kızak üretim tesisi -- kuruldu. Bu, THK'nın üretim tesislerini yaymasındaki ilk adımdı.

Dağıtım tesislerinin  Birleşik Milletler ve Almanya'ya yayılması

Dış Ticaretini geliştirmeye karar veren THK Bearings 1981 yılında Birleşik millerler'de THK America Inc, daha sonra da Almanya da THK Europe  "İyi teknolojilerin sınırların ötesine aktarılabileceğine ve bu teknolojilerin getireceği etkin üretim memnuniyetine "inanarak, dış ticaretimizi genişletmeye karar verdik. 1981'de Birleşik Milletler'de THK America Inc.'in kuruluşu ve ertesi yıl Almanya'da THK Europe'un kuruluşu, uluslararası satış ağımızın yayılmasının temelini oluşturdu.

THK BearingsBu gelişmenin ardından, üretim tesisleri Japonyaya yayılmaya başlandı, Yamaguchi Tesisi bunlardan biridir. Hergün artan piyasa taleplerini karşılayabilmek adına Japonyada değişik yerlerde üretim tesisleri kuruldu. Ardından Japonya'da Gifu tesisi kuruldu.

THK Türkiye
Huseyin Celik Caddesi, Nail Ergin İş Merkezi No:7 Kozyatagi Kadikoy / Istanbul, Türkiye
Tel:+90-216-362-4050 | Fax:+90-216-569-7150