Samick Precision Ind. Co.Ltd. teknik bilgi birikimi ile seri üretim yapılan fabrikalarda, müşterinin isteği ve uygulama alanına göre teknolojik, özel ürünler geliştirmiş ve bu ürünleri distribütörler vasıtasıyla bir çok ülkedeki son kullanıcılara ulaştırmayı başarmıştır.  Dünya çapında birinci sınıf kalitede ürünleriyle tanınan Samick, Kore’nin ününü ve ekonomisini güçlendirmektedir.

Samick Tarihçesi

Mart 1987 : 50 milyon won sermaye ile kurulmuştur.
Nisan 1889: Linear bushing serisini geliştirmişlerdir.
Eylül 1994: Merkezi ve fabrika şu an bulunduğu bölgeye  taşınmıştır.
Ağustos 1998: Sermayesini 2.4 milyar won’a çıkarmıştır. 
Şubat 1999: ISO 9001:1994 kalite sertifikasını almıştır.
Mayıs 2000: USA pazarına Süper Linear Bushing ürününü ihraç etmiştir.
Aralık, 2002: Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Kore World-Class Product Ödülüne layık görüldü.
Haziran 2003: ISO 9001:1994 kalite sertifikası yenilendi.
Haziran 2004’te AR-GE merkezi kuruldu.
Ağustos 2005: Avrupa Dağıtım merkezi açıldı( Hollanda- Rotterdam.)
Temmuz 2006: İstatistiki İşlem Kontrol sistemi tanıtıldı.  
Mayıs 2008: Kore’nin metropol şehri Daegu tarafından Seçilmiş Yıldız Firma olarak lanse edildi

Samick Linear

Linear Motion sistemini dizayn ederken, ürünün maruz kalacağı çeşitli işlemlerin, performansı ne oranda etkileyeceğini düşünmek gerekir. Uygulama alanlarınızı tahmin ederken, sizin çalışma sisteminize göre en uygun performansla çalışabilecek ürünü seçmeniz gerekir, Samick teknolojisi müşterilerine bu imkanı sağlayarak, kullandıkları üründen maksimum faydayı sağlamalarını amaçlar.Samick Lineer

Samick, ürettiği LM tipi miller, linear rulmanlar, Linear yataklar, LM aluminyum Alt destekler gibi bir çok ürün grubuyla müşterilerine geniş ve teknolojik ürün grupları sunar.
Samick Linear yataklar daha çok Bilgisayarlı ölçme makinelerinde, 3D ölçüm araçlarında, Otomatik Kayıt Cihazları gibi uygulama alanlarında kullanılır. Linear Motion sistemler ise; Seri üretim yapan makinelerde, çoklu-eksenel sondaj makinelerinde, delgileme baskı makinelerinde, öğütücülerde, otomatik-gaz kesme sistemlerinde, yazıcılarda, paketleme makinelerinde kullanılır.