Kayışlar, gücü ileten araçlardır. Bu görev Mitsuboshi kayışının ana amacıdır. Japon endüstri gelişiminde, Mitsuboshi belt, endüstride kullanılan gücü geleceğe iletmeye devam etmeyi kendisine görev edinmiş ve bunu yıllardır devam ettirmiştir. 

Uzmanlığını çeşitli alanlara genişleterek bugünün  ihtiyaçlarını geleceğin endüstrisi ilr birleştirerek yeni ürünler geliştirmiş ve ekonomiye katkıda bulunmuştur. Mitsuboshi Belting birçok kilometre taşının başarılmasında etkili olmuştur. İnsanların yaşadığı alan içerisinde en gerekli olan şeyi belirleyerek, bu değere ulaşabilmek için ne gibi çalışmalar yapılmalıdır ve yaratılmalıdır, bunun hesabını yapmıştır. Başarısını da bu öngörüye borçludur. Bugünün ihtiyaçlarını belirleyip, yarının ihtiyaçları konusunda öngörülü ve yaratıcı çalışmaları sayesinde kayış sektöründe önemli yerini sağlamlaştırmıştır.

1919 yılında kurulmuş olan Mitsuboshi Belting Ltd, öncelikle endüstri kayışlarını üretimine eğilmiş, daha sonrada teknolojisiyle, geliştirdiği ürün çeşidiyle kayış alanında öncü firmalardan biri haline gelmiştir. Halihazırda, Mitsuboshi Kayışın ürettiği otomotiv yan ürünleri, su geçirmez mühendislik çalışmaları, kaliteli ürün üretme ve kaliteli satış yapma hakkındaki dünya görüşü başarısında etkili olmuştur.

Mitsuboshi Kayışları

Kalitesi ISO 9001 ve  ISO/TS 16949 tescillenen Mitsuboshi Kayış, yerel ve uluslar arası kaliteli ürün kullanmak isteyen son kullanıcılara sunulmaktadır. Japonyada ve diğer ülkelerde bulunan fabrikaları, ISO 14001 kalite sertifikasına layık görülmüş olup, ürettiği ürünlerde çevre dostu olmayı hedeflemiştir. Mitsuboshi’nin ana yönetim politikası, yüksek performanslı ve kaliteli ürünler üreterek ve tedarik ederek topluma katma değer sağlamaktır. Hem insanlığa hem de çevreye uyumlu olarak üretim faaliyetlerine devam etmek felsefesi olmuştur.

1919 yılında kurulan Japonya kurulan fabrika, zaman içinde ürün gamını geliştirmiş, her sektöre uygun kayış ve yan ürünler üretmeye devam ederek 2006 yılında özellikle kariyerinin doruğuna ulaşmıştır. Zaman içinde Amerika, Çin gibi dünyanın dev ülkelerinde şubeler ve üretim alanları inşa ederek gücüne güç katmaya ve sermayesini her geçen yıl artırmaya devam etmiştir.

Ürettiği ürün çeşitlerine bakacak olursak; V kayışından, Zaman kayışı ( Timing), V Tırtıklı kayış, Düz Kayış, Özel kayışlar, Kaplinler, Konveyor kayışları gibi birçok ürün üretmiş ve otomotiv ve endüstri alanının hizmetine sunmuştur.

MBLKAYIŞ (EUROPE)
Energieweg 1+3, 2382 NA Zoeterwoude,
The Netherlands
Tel:+31- 71-5899264
Fax: +31-71-5895062
E-mail: europe@mitsuboshi.co.jp
Web: www.mitsuboshi.co.jp