Ağır kombine yükler için dizayn edilmiştir. Mükemmel yüktaşıma         kapasitesi / kesit oranı ekonomik rulman bağlantı düzenleme imkanı sağlar. TQ-Line rulmanlar eksen kaçıklığına daha az duyarlı ve uzun ömür, yüksek duyarlılık ve düşük çalışma hassasiyeti ve düşük sürtünme torkuna sahiptir.

Makaralı rulman bir veya daha fazla sıralı yuvarlanma elemanı içerir. Makaralı rulmanlarda, yuvarlanma elemanları değişik tiptedir; oynak, silindirik, konik vs.

Makaralara gelen yük yuvarlanma yüzeylerindeki çizgisel temas vasıtasıyla taşınır ve bu özellik, makaralı rulmanlara bilyalı rulmanlara göre daha fazla yük taşıma kapasitesi imkanı sağlar.

Konik makaralı rulmanlar, silindirlerin düz doğru silindirler yerine konik biçimli olduğu akssal silindir rulmanların eşsiz bir alt kümesidir. Silindir şekli, radyal yüklere ilave olarak itme yüklerine dayanım özelliği kazandırır. Konik makaralı rulmanlarının en iyi bilinen uygulamalarından biri otomobil tekerleri için merkezi göbek rulmanlarıdır. Otomobil bir viraja girdiğinde, tekerlekler önemli bir yan kuvvete dayanmak zorundadır, bu nedenle konik makaralı rulmanlarına gerek duyulmaktadır.

konik makaralı rulman

Konik makaralı rulmanlar şaşırtıcı bir geometriye sahiptir. Tüm silindir-temas yüzeylerin koniler oluşturmak üzere tasarlanması durumunda, tüm koni uçları yatağın merkezi ekseni üzerinde tek bir noktaya yönelir. Bu özellik erken makine tasarımcıların CNC ekipmanlarını kullanmadan konik rulmanları işlemesine olanak tanır. Aşağıda verilen şekiller konik makaralı rulman geometrisinin nasıl elde edildiğini göstermektedir. Tam konilerin birbiri üzerinde nasıl yuvarlandığına dikkat edin.

Otomotiv ve Sanayi Sektöründe kullanlımakta olan Konik Makaralı Rulmanlar,
32004 ten 32060 a,30202 den 30240 a,32204 ten 32240 a,30305 ten 30334 e Kadar olup İnç 'li ölçülerdeki Konik makaralı AKS rulmaları tedarik edilmektedir.