Gates Kayışlarının merkezi Denver'da (ABD) bulunmaktadır. Gates Corporation, endüstriyel, hidrolik, zirai ve otomotiv uygulamalarında yüksek teknoloji ürünü kauçuk kayışlar ve hortumların önde gelen üreticisidir.

Dünyanın en büyük otomotiv ve sanayi ürün, sistem ve parça üreticilerinden olan Gates Kayışları, 25 ülkede 60 noktada faaliyet göstermektedir.

Kuzey Amerika'nın en büyük kauçuk olmayan lastik üreticisi şirketin, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya, Avustralya ve Körfez bölgelerindeki tüm büyük otomotiv rulman pazarlarında faaliyetleri devam etmektedir.

Gates kayışları otomobil ve makine üreticilerinin yanı sıra yedek parça pazarının da vazgeçilmez kayış markasıdır. Gates Kayışları

Faaliyette bulunduğu başlıca endüstri alanları; Otomotiv imalatı, nakliyat, tarım, madencilik, iinşaat, ofis ekipmanı, bilgisayar teknolojisi ve gıda işlemleridir.

Geçen yıl Gates Türkiye'nin ülke ve bölgelere ulaşmada bulunduğu önemli merkezi ve stratejik konumun altını çizerek, yakın zamanda Türkiye de 3 yatırım merkezi kuracağının bilgisini vermişti. ( İzmir de üretim, Tuzla ve Gebzede de satış ve dağıtım ağı kurmayı planlayan Gates, her geçen gün kendini geliştirmiştir.)