Fenner Precision timing belt (zaman kayışı) ve V Belt (V kayışı) yaptığı dizaynlarla dünya lideri durumuna gelmiş ve dizayn olarak geliştirdiği ürünler, kağıt sevk uygulamalarında, dijital yazıcılarda, para basma makinalarında kullanılmaktadır.

Fenner Grubu İngilterenin Hulk bölgesinde merkezini kurmuştur. Yaklaşık 150 yıl önce kurulan şirketin bugünkü cirosu yaklaşık £400 milyon ve çalışan sayısı 3700 kişi kadardır. (Tüm dünya çapında, 5 kıtada 25 üretim alanı mevcuttur.) Fenner Kayışları

Fenner Precision firmasının kökleri 1985 yılına dayanmaktadır. USA deki  Fenner Drives Precision bölümüyle, UK’deki James Dawson Precision bölümünün birleşmesiyle oluşmuş bir yapıdır.

Fenner Precision 2 kıta üzerinde 3 üretim tesisine sahiptir. Ürünlerin satışı , Lincoln UK, Manheim, USA, Buffalo, NY and Shanghai daki şubeler vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Fenner Precision öncelik verdiği materyallerden kaliteli ve zamanında büyük hacimlerde üretim yapma potansiyeli ile tanınan üretim tesisidir. Teknolojik araştırma ve geliştirmenin yapıldığı merkezde, AR&GE mühendisleri, tekstil ve uygulama mühendisleri yoğun çalışmalar yapmaktadırlar.

Fenner Kayış Türkiye

Fenner Precision, özel teknoloji gerektiren yüksek ısı ve düşük friksüyon gerektiren ürünler de üretmektedir. Kendinden yağlama sistemli ürünler de geliştirmektedir. Üretim faaliyetlerini gerçekleştirirken, aynı zamanda bu üretimi yaparken çevreye verilen zararı en aza indirgemek için araştırmalar yapmaktadır. Yeni yaptığı yatırımlarla bunda da başarılı olmuştur.

Fenner Precision, Fenner PLC’nin tam sahibidir, diğer bağlı ortaklıkları ise, Fenner Drives ve James Dawsondur.                               

İngiltere Lincoln Office
Adres: Tritton Road, Lincoln, United Kingdom LN67AF
Office: +(44)1522-781800
Fax: +(44)1522-510029
Email: saleseurope@fennerprecision.com
Web: fennerprecision.com