FAG rulman markası dahice bir fikirle 1883 yılında Friedrich Fischer'in tasarımıyla Schweinfurt, Almanya'da  başladı. 1883 yılında Friedrich Fischer ilk bilye grinding makinasını Schweinfurt, Almanyada  dizayn etti. Böylelikle tane bilyeler öğütülerek yuvarlak hale getirildi. Bu icat kesinlikle tüm rulman endüstrisinde kuruluşunda söz sahibi olmuştur. Bu nedenle FAG, rulman endüstrisinde öncü olarak bilenen bir markadır. Bugün FAG, makine üretimi, otomotiv sektörü, havacılık ve uzay sanayi gibi uygulama alanlarında lider marka olarak yerini almıştır. Schaeffler Grubun FAG markasının birçok ülkede çeşitli firmaları, bağlı kuruluşları ve satış acenteleri mevcuttur.

FAG BearingFAG Rulman Türkiye'de etkinliklerini 40 yılı aşkın bir zamandan beri devam ettirmektedir.FAG marka imajı ile kuruluşundan bu yana  devam eden yüksek kalite standardı,  hep gelişen ticari ağ ve tecrübeli mühendislerle sağlanan teknik servis, Türkiye'deki muvaffakiyetinin en önemli nedenlerinin başında gelir.

INA nın tamamlayıcı ürün gruplarıyla FAG rulman sektöründe en fazla çeşidi barındıran marka olarak hayata geçmiştir. FAG'ın bilyeli rulmanları, masuralı rulmanları, birçok dizaynda hem Standard hem de özel olarak birçok çeşit ve ölçüde üretilmektedir. Ina ile beraber FAG sonsuz hizmet, destek, bakım ve montaj sistemleriyle dünyada lider konuma gelmiştir.

FAG ürünleriFAG Rulmanları, Türkiye'deki rulmancılara, İstanbul'da bulunan FAG Türkiye İrtibat Bürosu ve Genel Distribütörü  ENDAŞ ile en kaliteli servisi ve desteği vermektedir. Bu şekilde, müşteri ile yakın işbirliği imkanı sağlanır  ve Almanya'daki merkezle de gerekli irtibatlar sağlanmış olur.

FAG Türkiye İrtibat Bürosu, Türkiye'deki rulman piyasasının taleplerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, üretim  ve satış programını koordine eder ve böylece rulmancıların ihtiyacı olan rulmanları en kısa sürede temin edebilmelerini sağlar.

Schaeffler Grubu FAG markasıyla birçok araştırma-geliştirme faaliyetinde ön sıralarda yer almış ve sektörün ihtiyaç duyduğu ve duyacağı rulman gruplarını öngörerek dizaynlarını geliştirmişlerdir.

FAG'ın birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de distribütörü ve bu distribütöre bağlı birçok alt bayiye sahiptir.  

FAG BearingSchaeffler KG FAG Delegation Türkiye İrtibat Bürosu
Aydın Sok 4, Dağlı Apt. Daire 4  1. Levent
Tel : 0 212 280 77 98
Fax: 0 212 280 94 45

ENDAŞ ENDÜSTRİYEL EKİPMAN ve OTOMOTİV SAN. ve TİC. A.Ş.

SİLKAR PLAZA Topkapı - Maltepe Caddesi
No:6  Kat : 7    34030 Bayrampaşa İstanbul

Tel: (90) 212 576 62 00 
Faks: (90) 212 576 62 42