Asahi fabrikası ilk tek sıra bilyalı rulman üretimine Mayıs 1928 de başlamıştır. Ve 1951 de de ilk rulman yatakları ve üniteleri üreten Japon fabrikası olmuştur.  

1975 yılından itibaren de Asahi mekanik debriyaj, debriyaj freni, linear hareket elemanları gibi iş kollarında da üretime başlayarak alanını genişletmiştir. Dünya çapında bir çok ülkede Asahi markası güvenilir bir rulman markası olarak ön plana çıkmıştır. Rulman yatakları ( UC,UK gibi ) ve Yataklı rulmanlar ( UCP, UCT, UCFC, UCF gibi) üretiminde oldukça başarılı olan markanın tüm dünyada çeşitli distribütörleri mevcuttur.

Asahi Rulmanları"Her zaman müşteri taleplerine saygı duy ve taleplere zamanında karşılık ver" anlayışını firma misyonu haline getiren firma her geçen yıl başarısına başarı eklemeye devam etmektedir.

Asahi rulmanları üretim yapan fabrikaların maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olur. Ki bunu da değiştirilebilir sistemi ile gerçekleştirir.

"Self-Alignment bearings" lerdeki  Asahi ye özel yataklama sistemi ile Asahi bu ürünlerin patentine sahiptir. Bu yenilik sayesinde Asahi rulmanları ile montajlanmış milin korunmasını  gerçekleştirilir.

ASAHI RULMANLARI           
49-51 Vivatvieng Rd., Samphantawongse
Samphantawongse, Bangkok
Tel : 662-222-8719 
Fax : 662-222-1551
Web: www.asahibearing.com